Tel.: (00420) 734 719 165

Tantra masáže - Tantra Salón Praha

BOLESTIVÁ MENSTRUACE A JEJÍ LÉČENÍ DLE TAOISMU (TONG JING)

Taoisté od pradávna kladli velký důraz na léčbu menstruačních bolestí. Pokud tento stav příliš dlouho trvá, tak se může zvrhnout do organické podoby jako je vznik myomů, rakoviny mléčné žlázy apod.

Příčiny bolestivé menstruace dle Tradiční Čínské Medicíny:

 1. První příčina souvisí s vnějším chladem. Chlad může tělo napadnout při jakémkoli pobytu v chladném a vlhkém prostředí. Nebezpečí napadnutí chladem hrozí i nošením módních výstřelků jako jsou krátké sukně či odhalená bedra a pas zejména v zimních měsících. Pozor musíme dávat i v létě především po koupání. Poleháváním na zemi v mokrých plavkách se do akupunkturních drah dostává chlad a vlhko, které zahrazují přirozený tok energie a tím způsobují bolest. Na tyto bolesti pomáhají teplé obklady.
  V případě, že tělo bylo napadnuté chladem, můžou se projevit další příznaky chladu jako jsou chladné končetiny, průjem, dlouhé močení čiré moči, bledý obličej, bledý jazyk s bílým povlakem. Pokud se tento stav neléčí, chlad zasáhne i další orgány (citlivé jsou především ledviny) a vzniknou příznaky pojicí se k dalším orgánům.
 2. Nevyvážená strava - především nadbytek chladných potravin (čerstvá zelenina, ovoce, chlazené potraviny a nápoje atd.) zapříčiní oslabení jangu sleziny a žaludku, což se projeví bolestmi. Nadbytek tučných a mléčných jídel způsobí vznik hlenů, které pak zahrazují tok energie.
 3. Třetí příčinou je emoční nevyváženost – dlouhotrvající stresy vedou ke stagnaci neboli blokádě energie cchi, což se projevuje bolestmi. Stejný patologický vliv na organismus mají i jiné psychoemocionální faktory. V tomto případě jsou velice účinné tantrické masáže. Léčivá Tantra masáž která pracuje se speciálním druhem doteku pomáhá odstranit energetické blokády které se v pánvi vyskytují a tím pomáhá odstranit bolesti. Dále má tantrická masáž výborný relaxační a zklidňující účinek, takže doporučujeme i jako prevenci ve zvýšeném stresovém období. Tantra Salon Praha vřele doporučuje Léčivé tantra masáže, které najdete v naší nabídce.
 4. Vyčerpanost jang a čchi - vznikne-li v organismu prázdnota cchi nebo yangu sleziny, začne se v nitru rodit prázdný vnitřní chlad, který má negativní vliv na pohyb energie cchi a krve. Takové bolesti jsou obvykle chronické povahy. Stagnaci krve v břiše a bolesti s odpovídajícím klinickým obrazem mohou vyvolat i chirurgické zákroky.
 5. Nepravidelný a nesprávný sexuální život – pokud si žena si plní své ženské povinnosti aniž by z nich měla radost, může vzniknout nervový stres a stagnace energie. Ty se mohou projevit bolestivou menstruací.
 6. Konstituční zvláštnosti

SYNDROMY:

 1. HAN SHI NING ZHI

  Hlavní příznaky - Bolesti se objevují na začátku menstruace a bolest pokračuje s krvácením. Chlad, chladné počasí, prostydnutí ve spánku bolest ještě zesílí.

  Vedlejší příznaky - bílý výtok a další obecné příznaky chladu...
  Pulz je pomalý a hluboký. Jazyk je bledý a povlak tenký a mastný.

  Léčba: san han li shi, tong jing zhi tong

  Recept:
  renshen 10, danggui 10, chuangxiong 4,5, rougui 6, ezhu 6, mudanpi 6, gancao 6, niuxi 10 – zabezpeci tropismus k male panvi – niuxi.

 2. GAN YU QI ZHI (STAGNACE CCHI A KRVE NA ZÁKLADĚ STAGNACE CCHI JATER)

  Hl.p.– bolesti se objeví před menstruací a zesilují se do doby menstruace. 2-3 dny před menstruací jsou bolesti nejsilnější. Se začátkem krvácení bolesti končí. Krváceni je se sraženinami. Bolest je rozpínavá, bodavá a zesiluje se v noci. Objevuje na 3 místech – prsa a mléčná žláza, na bocích a v malé pánvi. Někdy jsou bolesti prsou tak silné, že žena nemůže nosit podprsenku, samotný dotyk oblečení je pro ni bolestivý.
  Některé ženy mají migrénu po stranách hlavy s vystřelováním do očí.
  Ženy jsou nervózní a často vzdychají protože vznikají spazmy hrudního koše. Kromě toho mají stálý pocit nespokojenosti, můžou reagovat podrážděně s občasnými afekty.
  V těžších případech jsou bolesti očí, které mají začervenalou barvu. V momentě kdy začne krvácení, příznaky se uklidní, proto ženy čekají na menstruaci jako na vykoupení.
  Na jazyku jsou v oblasti jater vyznačené pruhy nebo tečky. Pulz je strunovitý a silný.
  Každý tento předmenstruační stav pro ženy znamená velké trápení. Léky proti bolesti moc nezabírají i když se berou v obrovských dávkách. V některých případech se předepisuje hormonální terapie, ta bohužel není moc účinná z důvodu mnoha kontraindikací.
  V tradiční čínské medicíně se tento syndrom dá dobře léčit. S léčbou se však musí začít včas, jinak problém může proniknout do organické roviny jako je vznik myomů, rakoviny atd.

  Léčba: shu gan jie yu, li qi tiao jing

  Rc.
  danggui 12, chuanxiong 6, chishao 12, taoren 6, honghua 9, zhiqiao 9, yan hu suo 9, wuling zhi 9, mudanpi 9, wuyao 9, xiangfu 9, gancao 6
  Tento recept je třeba brát před začátkem menstruace.

  Modifikace:
  +chishao, baishao – je možno přidat v počátečním stadiu velmi silné stagnace kdy je třeba se vice soustředit narozhýbání cchi před menstruací
  +san leng, e zhu (odstraní se -taoren a honghua) – v případě že žena trpí touto chorobou už dlouhou dobu a začaly příznaky vyčerpání, v krvi je velké množství sraženin

  AKUPUNKTURA:
  Je v tomto případě velmi účinná a v prvních počátcích onemocnění plně dostačující.
  Důležité je rozproudit cchi a krev. Ve většině případů se bolest ztratí.

  Body:
  RN6 - metoda p.b.p.x
  LR3, SP6 – metoda xie
  LI4, BL32, EX-B8 – metoda xie
  Modifikace:
  V případě pocitu rozpínání v mléčné žláze + SJ6, LR14, GB26, RN17, ST18, RN2 – metoda xie

 3. GAN SHEN KUI SUO – (VELMI SILNÁ VYČERPANOST LEDVIN A KRVE JATER)

  Tento syndrom se projevuje velkou únavou. Vyčerpanost je na úrovni psychické i fyzické (zejména té psychické). Často se stav odvíjí jako pokračování předchozího syndromu č.2. Může vzniknout i samostatně z únavy, po velkém krvácení nebo z některých prášků jako je antikoncepce.

  Hl. p.- Bolesti v malé pánvi jsou tupého charakteru. Můžou se projevit před menstruací, během menstruace, stejně tak i po menstruaci.
  Bolesti se začnou projevovat ve chvíli kdy se žena unaví na úrovni psychické nebo fyzické. Bolesti se většinou projeví na začátku menstruace a sílí ke konci menstruace. Je tu noční pocení, návaly horka do obličeje a další příznaky prázdnoty jinu. Může být i slabost v bedrech a kolenou.

  Pro předchozí skupinu byla menstruace úlevou. Pro tento syndrom je menstruace hotovým utrpením, protože po menstruaci se žena cítí hodně vyčerpaná. Tento stav vyčerpanosti trvá 2-3 dny i týden po menstruaci.
  V krvi se objevují sraženiny a nitky.
  Mimo menstruaci žena může trpět menším výtokem žluté barvy. V oblasti pochvy se může objevit pocit pálení. Jazyk je červený, tenký a povlak tenký nebo chybí. Pulz je hluboký, tenký, nitkovitý a rychlý. Žena je tak vyčerpaná, že ani nemá sílu se vztekat.
  Léčba: bu yi gan shen, tiao bu chong ren

  Rc.
  danggui 15, baishao 10, shan zhu yu 10, bajitian 10, e jiao 10, shanyao 10, gancao 6, xiao hui xiang 4, yujin 10.

  Tradiční čínská medicína zaujímá v posledních dvou desetiletích díky své vysoké účinnosti stále významnější postavení po celém světě. I dnes neustále narůstá počet zemí světového společenství, které uznávají její pozici v plejádě dalších světových medicínských systémů.

  Tantra Salon Praha varuje: Léčiva uvedená výše mohou být v případě neodborného zacházení nebezpečná. Je nutné vždy navštívit kvalifikovaného terapeuta tradiční čínské medicíny a nechat si zhotovit kompletní diagnózu. V případě požití nevhodných léčiv se Váš stav může zhoršit nebo se můžou objevit další patologické příznaky či onemocnění. Tantra Salon Praha uvádí některé příklady léčení bolestivé menstruace v dobrém úmyslu:

  • chceme informovat populaci o účinnosti léčby (nejen) ženských problémů čínskou medicínou
  • snažíme se podpořit rozvoj čínské přírodní medicíny v západních zemích

Fotogalerie

Tantra Salon Praha - Pavlína 1 Tantra Salon Praha - Markéta 1 Tantra Salon Praha - Pavlína 2 Tantra Salon Praha - Markéta 2

Malé občerstvení

Příjemné prostředí

Intimní atmosféra

Masážní oleje nejvyšší kvality

Přátelští a kvalifikovaní terapeuti se zkušenostmi

Osobní přístup

Nabídka práce

Hledá se certifikovaná masérka se zkušenostmi v masážích. Své životopisy s fotografií zasílejte na info@tantrasalon.cz.
Nabízíme práci v hezkém a přátelském prostředí.
Nástup možný ihned.

Reference

 • Pavlina my dear,
  unfortunately is finished... but I will return asap! A tantra massage what you have done me last afternoon, is in absolute one of the two best that I has received in the last 10 years (and they have been many, as I have told you): You are really great! I had received what was mine desires, sensuality and relax, but with a performance to the top of the top. I work now to plan my next ,really next, trip to find again your magic hands.
  Talk to you soon.
  Herman
 • Dobrý den,
  tantramasáž jsem dostala dárkem k vánocům. Sice jsem o ní slyšela od kamarádek, ale i tak jsem si nebyla jista, do čeho jdu ,prostředí mě příjemně překvapilo, přítmí, svíčičky, krásná vůně, stylová hudba, příjemná a sympatická dívka. Chvíli jsme si povídali a pak následovala nádherná masáž, bezva jsem si odpočinula a uvolnila se. Bylo to super! Myslím, že něco tak krásného by si zasloužila každá žena a ne jenom jednou za život. Až se zase v práci budou ptát, co si přeji k vánocům, vím, co odpovím.
  Děkuji, Markétko!
  Alena B.